poniedziałek, 7 marca 2011

Twoje życie jak z marzeń, na wyciągnięcie ręki.

Jesteś szczęśliwy, tylko wtedy gdy żyjesz po swojemu. Czy można nie zgodzić się z tą tezą? Nie na półgwizdka, nie półgębkiem, czy ukradkiem, nie tak jak nakazuje moda, nie tak jak oczekują tego koledzy, czy rodzina. Po prostu po swojemu. Każdy planuje, że kiedyś będzie tak żył. Właśnie planuje. A tymczasem rozwiązanie jest banalne. Musisz uświadomić sobie, czego naprawdę chcesz i pragnąć tego pond wszystko i to już dziś. Czy gdy zakochałeś się w kimś, to pragnąłeś z nim być za rok, czy już dziś? Przecież bardzo dobrze wiesz, że nawet jutrzejszy dzień może okazać się mrzonką. Każdy z nas może wpaść pod samochód, czy dostać zawału. Dlatego takie ważne jest to, co robisz dziś, by zrealizować swoje marzenia. To Twoje życie i nikt nie ma prawa ci zabronić czerpać radość pełnymi garściami z każdego dostępnego źródła.
Kto nie gra odważnie, nie wygrywa całej puli. Może i niebo należy do ludzi skromnych i pokornych, oczywiście, jeśli wierzyć Bibli, ale ziemia z cała pewnością jest królestwem tych, który mają odwagę realizować własne marzenia. Dla tych którzy naprawdę kochają swoje życie, nie ma znaczenia śmiech zazdrośników i sceptyków. Czy lepiej jest żyć pasja? Czy narzekać na los i nawet nie spróbować? Zadaj sobie pytanie. Czy kochasz życie? A teraz zapytaj się, co robisz by być szczęśliwy? Czy realizujesz swoje marzenia?

Zanim wymyślisz tysiące przeszkód, które Twoim zdaniem utrudniają realizacje marzeń, mam do Ciebie prośbę. (Czy tyle choć dla mnie możesz zrobić, jeśli nie to przestań czytać, bo i po co, skoro nie stać Cię na szczerość wobec siebie?) Pomyśl teraz o swoim największym i najskrytszym marzeniu. O tym czego najbardziej pragniesz na świecie. Nie o czymś tak małym jak podwyżka pensji, albo zdany egzamin. Pomyśl o tym ogromniastym marzeniu, które wywołuje ciarki na Twoich plecach. Masz na to dosyć odwagi, oraz wyobraźni? Ok. A wiec zrób to teraz.
Już? Załóżmy teraz, że złapałeś złotą rybkę, która może spełnić jedno życzenie. Każde życzenie. Wypowiedz na głos Twoje życzenie. Śmiało, przecież go pragniesz. Możesz wyszeptać. Masz na to dosyć odwagi? Na szept.
Złota rybka otwiera pyszczek i mówi: Niech się stanie wola Twoja. Szast prast. No i spełniło się.
Z moment zamknij oczy i poczuj radość, która będzie towarzyszyć Ci, gdy Twoje marzenie się spełni. O czym wtedy będziesz myśleć? Co będziesz czuć? Gdzie wtedy będziesz? Rozejrzyj się oczami wyobraźni. Rozejrzyj się, posłuchaj swoich myśli. Jak się czujesz? Czy jest ktoś z Tobą? Jeśli tak, to wsłuchaj się to co mówi? Pewnie cieszy się razem z tobą? Zwiększ teraz intensywność kolorów otaczającego Cię świata, niech zieleń zacznie gryźć, czerwień płonąć. Teraz zwiększ natężenie dźwięku. Niech zagrzmi w Twojej głowie. Słyszysz jak Cię otacza? Oddychaj miarowo. Przez chwilę tylko oddychaj i ciesz się tą chwilą. Przecież jest Twoja.
Zrób to teraz. Proszę Cię. Co masz do stracenia? Nikt nie widzi, oczy odpoczną od monitora. No dalej śmiało. Czytaj dalej gdy już zrobisz to o co Cię prosiłem. Przeczytaj sobie jeszcze raz instrukcje, jeśli nie pamiętasz jej dokładnie.
Już?
Przyjemne prawda? Czyż nie miło byłoby czuć się tak każdego dnia? Zadaj sobie teraz pytanie, co Ci przeszkadza, by czuć się tak przyjemnie każdego dnia, wyobrażać sobie szczęście, przeżywać raz po raz radosne chwile? Czyż nie lepiej motywować się wizją sukcesu, zamiast wyobrażać sobie klęskę? Uświadom sobie, że strach przed porażką jest tak samo nielogiczny, jak wyobrażanie sobie sukcesu. Pal sześć logikę, przyszłości nie ma, wszystko jest możliwe. Wszystko co musisz zrobić to wybrać, czy wolisz czuć się źle, czy też czuć się przyjemnie. Czy lepiej odczuwać PRZEZ CAŁE ŻYCIE paraliżujący marazm, czy nauczyć się przeżywać motywującą radość. Przecież doskonale wiesz, że tchórz nie potrafi odezwać się do ładnej dziewczyny. Natomiast człowiek odważny i szczęśliwy czuje, że może przenosić góry jedną ręką. Co ciekawe, przeważnie mu się to udaje. Pomyśl dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Człowiek sukcesu posiada w głowie obraz zwycięstwa. To on go motywuje i prowadzi do celu. Powiedziałem ci wszystko co wiem. Co z tym zrobisz, to Twoja sprawa. To w końcu Twoje życie.
ps. Zostań królem swojego życia. Wygraj tron i koronę, jak ja na tym zdjęciu. Ja radosny, po zwycięskim konkursie tańca. Tańczę jak umiem, ale tańczę całym sercem, dlatego wygrałem z ludźmi, który być może mieli pokończone kursy, czy co dziennie latają na dyskoteki? Ja kocham taniec, a miłość zawsze jest zwycięską kartą.
Powodzenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz